Zadzwoń: +48 77 443 46 31

Przeprowadzka z Polski do Szwajcarii

Podczas przeprowadzki do Szwajcarii można bezcłowo wwieźć do kraju przedmioty gospodarstwa domowego, pojazdy, zwierzęta i wszystkie inne rzeczy osobiste.

Przepisy celne

Warunki są następujące:

  • Przedmioty te muszą być używane przez użytkownika przez co najmniej sześć miesięcy.
  • Po dokonaniu importu produkty muszą być nadal używane przez użytkownika.

Procedura:

Na stronie internetowej Szwajcarskiej Administracji Celnej znajduje się tzw. formularz wniosku o przewóz majątku ruchomego gospodarstwa domowego. Wypełnij go i przedstaw szwajcarskiemu celnikowi w dniu przeprowadzki.

Firma przeprowadzkowa czy samemu?

Być może korzystasz z luksusu i Twój nowy pracodawca zorganizuje Ci przeprowadzkę. Potem można usiąść i odpocząć. Jeśli nie masz tego luksusu, masz dwie możliwości. Można zorganizować firmę przeprowadzkową lub zaprosić przyjaciół i krewnych do pomocy w przeprowadzce.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że korzystanie z usług firmy przeprowadzkowej jest wygodniejsze i szybsze, ale przedmioty bardziej na tym cierpią. Podczas mojej ostatniej przeprowadzki uszkodzeniu uległo kilka – częściowo zabytkowych – naczyń, kredens oraz srebrne sztućce mojej dziewczyny.

Urządzenia elektroniczne

Szwajcaria ma własną normę dotyczącą wtyczek i gniazdek elektrycznych. Są one zgodne ze znanymi nam małymi wtyczkami typu Euro. Małe urządzenia elektroniczne, takie jak kabel do ładowania telefonu komórkowego, korzystają z tej wtyczki i mogą być bez problemu używane w Szwajcarii. Wtyczka Schuko, która jest powszechnie stosowana w Niemczech w dużych urządzeniach, może być używana ze szwajcarskim gniazdem tylko za pomocą adaptera. Kliknij tutaj, aby przejść do kroku 4.

PS: Jak byś się przeprowadził do Szwajcarii? Czy zatrudniasz firmę przeprowadzkową, czy robisz wszystko sam?

Dodaj komentarz

PRACA W SZWAJCARII LOGO WHITE

Biuro pośrednictwa pracy

PERSONAL-EU24
Schüttorf, Dolna Saksonia, Niemcy
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00.

LOGO PERSONAL-EU24 WHITE COPYRIGHT

Subskrybuj Nasz Biuletyn

RODO *
KONTAKT
  • +48 774 434 631
  • +49 5923 968 36 75
  • Numer telefonu komórkowego / WhatsApp: +49 1573 7283268
  • E-Mail: cv@praca-w-szwajcarii.com
  • https://www.praca-w-szwajcarii.com