Zadzwoń: +48 77 443 46 31

Otwórz konto bankowe w Szwajcarii jako Polak

Oczywiście, aby otrzymywać pensje i płacić rachunki, należy posiadać konto w Szwajcarii. Procedura jest taka sama jak w Polsce. Wybierasz bank, któremu ufasz, umawiasz się na spotkanie i otwierasz nowe konto bezpośrednio w oddziale. Można też, jak to jest możliwe w niektórych bankach: otworzyć nowe konto przez Internet.

Opłaty

Inaczej niż w Polsce, większość banków szwajcarskich pobiera miesięczną opłatę za prowadzenie rachunku. Mam pakiet Family Bank z moją dziewczyną. Płacimy za to 15 CHF miesięcznie, co obejmuje dwa konta indywidualne (rachunki bieżące) z dwiema kartami kredytowymi każde, konto wspólne z dwiema kartami kredytowymi oraz indywidualną liczbę kont oszczędnościowych. Mam też całkowicie darmowe konto z darmową kartą kredytową, które polecił mi mój przyjaciel i bloger.

Zachować polskie konto?

Po przeprowadzce do Szwajcarii zachowałem swoje polskie konto. Z mojego doświadczenia wynika, że jest to możliwe bez żadnych problemów. Istnieją nawet banki niemieckie, które zabiegają o klientów szwajcarskich. Na przykład DKB*. Decyzja, czy chcesz zachować swoje niemieckie konto, czy nie, należy do Ciebie. Równie łatwo można otworzyć konto w euro w wielu bankach szwajcarskich. Ponadto wiele bankomatów w Szwajcarii oferuje możliwość wypłacania lub wpłacania euro.

Zwróć uwagę na kurs wymiany walut

Jeśli nadal chcesz/potrzebujesz przelewać euro na swoje polskie konto lub musisz płacić rachunki w strefie euro, TransferWise jest dobrym sposobem na uzyskanie bardzo dobrego kursu wymiany CHF na euro, a także na inne waluty. Teraz przelewam pieniądze do strefy euro tylko za pomocą TransferWise. Pozwala mi to zaoszczędzić kilkaset franków rocznie. Używam również karty Debit MasterCard firmy TransferWise. Karta działa jak przedpłacona karta kredytowa. Zasilam konto w CHF i w każdej chwili mogę wymienić swoje pieniądze na wiele różnych walut (€, $, £, itp.) online za pośrednictwem aplikacji TransferWise. Używam karty do robienia zakupów w Niemczech i na wakacjach.

Konto niemieckie z miejscem zamieszkania w Szwajcarii

W Niemczech można również otworzyć rachunek bankowy lub rachunek lokaty akcji, jeśli jest się rezydentem Szwajcarii (nie ma znaczenia, czy ma się obywatelstwo niemieckie czy szwajcarskie). Niedawno sam otworzyłem nowe konto w Niemczech. Procedura jest przeprowadzana za pomocą Video-Ident lub Post-Ident, zależnie od preferencji użytkownika. Wszystko to jest dość proste i szybkie. Kliknij tutaj, aby przejść do następnego kroku.

PS: Czy woli Pan/Pani banki oddziałowe czy bezpośrednie?

Dodaj komentarz

PRACA W SZWAJCARII LOGO WHITE

Biuro pośrednictwa pracy

PERSONAL-EU24
Schüttorf, Dolna Saksonia, Niemcy
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00.

LOGO PERSONAL-EU24 WHITE COPYRIGHT

Subskrybuj Nasz Biuletyn

RODO *
KONTAKT
  • +48 774 434 631
  • +49 5923 968 36 75
  • Numer telefonu komórkowego / WhatsApp: +49 1573 7283268
  • E-Mail: cv@praca-w-szwajcarii.com
  • https://www.praca-w-szwajcarii.com